امام جمعه شهرستان بجنورد: 
رسوخ شیعه انگلیسی، در لایه های روحانیت 

شیعه انگلیسی برای تامین هزینه های خود از کشورهایی مثل انگلیس ارتزاق می کند. شیعه انگلیسی در تمامی لایه های روحانیت وجود دارد، از مراجع تقلید تا طلبه ها و حتی مردم عوام جامعه برای این دسته، به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می کنند.
شیعه انگلیسی - تشیع لندنی - کفر - استکبار - مبارزه - دشمن شیعه

 بعد از شهادت امام حسن عسگری علیه السلام، نهم ربیع الاول آغاز امامت امام زمان عج الله تعالی فرجه و الشریف فرا می رسد و برخی به بهانه این ایام و انتساب آن به روز فوت خلیفه دوم کارهای اختلاف برانگیزی انجام می دهند که مورد رد و انکار علما است. با این وجود به سراغ حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی، امام جمعه محترم شهرستان بجنورد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی رفتیم و گفتگویی را پیرامون ابعاد این قضیه انجام دادیم.

 

با توجه به اتفاقاتی که در چند سال اخیر، در شهرهایی مثل قم در راستای اختلاف افکندن بین تشیع و اهل سنت رخ داده است و افرادی به صورت هدایت شده این هفته را هفته برائت نامیده و با پوشش نادرستی، به این اقدام دامن زدند، وظیفه علما، روحانیت و مراجع چه بوده و چرا برخی از علما و مراجع موضع گیری درست و به موقعی نسبت به این فعالیت ها ندارند؟

برکات مهم انقلاب اسلامی ایران شامل: وحدت، رهبری دینی و رشد اعتقادات دینی و مذهبی بود. اگر ملت ایران خواهان حفظ انقلاب اسلامی است، می بایست به این سه اصل پایبند باشد. یکی از عوامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسئله وحدت بود. قبل از انقلاب اختلاف فاحشی بین اهل تسنن و تشیع وجود نداشت. فریادها و شعارهای مردم، ناشی از اتحاد بین آن ها بود، نه اختلاف.

بعد از انقلاب اسلامی، به علت بیرون کردن دشمن مشترک از کشور، عده ای از مردم دشمن را فراموش کردند. امام خمینی (ره) با مشاهده این وضعیت، دو اسلام را به جهان معرفی می کنند، اول اسلام آمریکایی و دوم اسلام ناب محمدی. ایشان با این حرکت خط روشنی بین اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی را ترسیم کردند. از نظر امام، مولفه های اسلام ناب، شامل: پیوستگی دین و سیاست، محوریت داشتن ولایت فقیه در جامعه بود. ایشان اسلام آمریکایی را اسلامی می دانند، که از سیاست فاصله گرفته و با یدک کشیدن اسم اسلام، به اسلام ضربه می زند.

مقام معظم رهبری ( حفظه الله ) راه امام خمینی (ره) را با هوشمندی فراوان، ادامه دادند و تعبیر جدیدی را نیز به آن اضافه کردند، به نام شیعه انگلیسی. شیعه انگلیسی شیعه ای است که حنجره اش در خدمت استکبار است. شیعه انگلیسی برای تامین هزینه های خود از کشورهایی مثل انگلیس ارتزاق می کند. شیعه انگلیسی در تمامی لایحه های روحانیت وجود دارد، از مراجع تقلید تا طلبه ها و حتی مردم عوام جامعه برای این دسته، بصورت مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می کنند.

پیروان شیعه انگلیسی در واقع کسانی هستند که با تفرقه افکنی در صدد ایجاد شکاف بین مسلمانان برآمده و قصد دارند چهره اسلام را خدشه دار کنند. به تعبیر مقام معظم رهبری، هر کسی که در صدد تفرقه افکنی بین مسلمانان باشد، مزدور است.

متاسفانه امروزه نیز افراد متهجری وجود دارند که در واقع ادامه دهنده راه همان کسانی هستند که در اوایل انقلاب، امام راحل به آن ها لقب بی ولایت ها را دادند. بی ولایت ها خود را در ظاهر طرفدار و پیرو ولایت می دانند، اما در عمل مخالف آن هستند. این دسته از افراد در تمامی لایحه های نظام حضور دارند. و با مبالغ بسیار بالا از سمت کشورهایی مثل انگلیس حمایت می شوند.

اگر به دقت تاریخ امامت بررسی شود، متوجه این مسئله می شویم که در زمان امامت هر امامی، مسئله وحدت در اولویت بوده است. تنها در یک بازه زمانی پنج ساله و بنا به مصلحت، این وحدت کنار گذاشته شده و به موضوعات اصلی پرداخته می شود. .

امروزه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )‌ که مسئله وحدت را مطرح کرده اند، از مسئله غدیر غفلت نخواهد شد. اینکه امروزه مسئله وحدت مطرح می شود، دلیل بر پایبند نبودن به مبانی تشیع نیست. اما موضوع مهم در این راستا این است که به دلیل وجود دشمنی های فراوانی که علیه اسلام و مسلمین در جهان صورت گرفته است، می بایست وحدت موضوع اصلی و مهم باشد تا مسائل دیگر.

خداوند متعال در ارتباط با مسئله وحدت در یکی از آیات قرآن اینگونه می گوید: وأطیعوا الله و رسوله ولا تنازعوا فتفشلوا وتذهب ریحکم واصبروا إن الله مع الصابرین . و (فرمان) خدا و پیامبرش را اطاعت نمایید! و نزاع (و کشمکش) نکنید، تا سست نشوید، و قدرت (و شوکت) شما از میان نرود! و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است!

 

چرا برخی از مراجع موضع گیری جدی و علنی نسبت به این مسائل ندارند؟

زمانی که علما و مراجع اعلام می کنند که پایبند به رهبری و ولایت فقیه هستند، یعنی مواضع نظام و رهبری را قبول دارند. لذا ضرورتی وجود ندارد که یک مرجع تقلید بسیار دقیق و جزئی به مسائل این چنینی بپردازد. یکی از علت های مهمی که مراجع به این مسائل دامن نمی زنند این است که به دلیل عدم شناخت کافی برخی از مردم، نسبت به جایگاه مرجعیت و عدم تشخیص دقیق و درست بین مرجعیت انگلیسی و مرجعیت های دیگر، اگر موضع گیری صورت گیرد، مردم آن را در تقابل با یکدیگر شمرده و وحدت بین مراجع و مسلمین از بین می رود.

      

در نشست هم اندیشی حوزه و دانشگاه عنوان شد: 
مصوباتی برای وحدت حوزه و دانشگاه 

دومین نشست هم اندیشی حوزه و دانشگاه با موضوع نقش حوزه و دانشگاه در سبک زندگی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.
وحدت حوزه و دانشگاه

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، دومین نشست هم اندیشی حوزه و دانشگاه با موضوع نقش حوزه و دانشگاه در سبک زندگی اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با حضور جمعی از مسئولین و اساتید مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.

این نشست که به منظور انسجام بیشتر وحدت حوزه و دانشگاه و رفع مشکلات پیش روی این عرصه برگزار شد، با 10 مصوبه به کارخود پایان داد.

تشکیل دبیر خانه و کمیته پیگیری مصوبات، تبادل استاد، دانشجو وطلبه و بازدید از مراکزحوزوی و دانشگاهی، تأسیس انجمن علمی مشترک و تولید منابع علمی از جمله مصوبات این جلسه بوده است.

همچنین برگزاری نشستهای علمی مشترک، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی مشترک، تدوین دروه های ضمن خدمت با توجه به نیازهای فرهنگی و اجتماعی روز برای اساتید دانشگاه و حوزویان و هدایت پایان نامه های علمی حوزه و دانشگاه در راستای حل مشکلات جامعه از دیگرمصوبات این نشست عنوان شده است.

 

www.hozehkh.com
      
<      1   2      


پیامهای عمومی ارسال شده

+ *پیام من به خواهران این است، اگر مى‏خواهند که سر پل صراط، زینب(سلام الله علیها) در کنار مادرش زهراى مرضیه(سلام الله علیها)، راه را بر آنان نگیرند، دست به دست هم داده و فرزندان و شوهران برادارن و عزیزانى را که توان رزم دارند، به سوى جبهه گسیل دارند، که ما قصد قدس داریم نه تنها کربلا.* فرازی از وصیت‌نامه شهید محمدرضا شبانى

+ *خواهرم، فاطمه‏ وار باشید.* فرازی از وصیت‌نامه شهید علی ‏اکبر دلیمى

+ *مرا کفن نکنید و با لباس خون آلود به خاک بسپارید با همان لباس به زیارت امام حسین (ع) که سالها آرزویش را مى کشیدم بروم البته لیاقت زیارت امام حسین را در دنیا نداشتم و امیدوارم با ریخته شدن خونم، هزاران منتظر که سالها انتظار قبر شش گوشه امام حسین (ع) را مى کشیدند، باز شود و با پیروزى مسلمین ملت بتوانند آزادانه به زیارت مولایشان شرف یاب شوند .* فرازی از وصیت‌نامه شهید ابراهیم صالحی

+ مادر! امید است که من با شهادتم بتوانم در آن دنیا، و به یارى فاطمه زهرا(س)، حق مادر خودم را ادا کنم. فرازی از وصیت‌نامه شهید هادى نیرومندزاده

+ *زن است که می تواند در پیمودن راه خدا، خود را به حضرت زهرا(س) برساند. و می تواند برعکس یعنى پشت به خدا کرده، خود را مانند زن امام حسن(ع) کند، که به قعر جهنم فرستاده شد.* +فرازی از وصیت‌نامه شهید محمدحسن قلى زاده

+ می دانم از دست دادن من شاید سنگین باشد، ولى غم از دست دادن حسین(ع) بر فاطمه (س) مگر سنگین نبود؟ +فرازی از وصیت‌نامه شهید عباس اسداللهى

+ مادر مهربانم! سلام من بر تو که بالاخره بر احساس مادرانه ‏ات پیروز شدى و فرزندت را روانه میدان نبرد با کفار کردى. و گفتى که تو را در راه خدا هدیه به انقلاب اسلامى می ‏کنم. من به وجود تو افتخار می ‏کنم، که تو مادرى از سلاله فاطمه زهرا(س) هستى. +فرازی از وصیت‌نامه شهید على فلکى

+ علی(ع) : از کفّاره گناهان بزرگ، یاری کردن مظلوم و شاد نمودن دل غمین است. وَ "قَالَ(علیه‏ لسلام) " مِنْ کَفَّارَاتِ الذُّنُوبِ الْعِظَامِ إِغَاثَةُ "الْمَلْهُوفِ " وَ "التَّنْفِیسُ " عَنِ "الْمَکْرُوبِ " نهج البلاغه – حکمت 24

+ همه روز روزه بودن،‌ همه شب نماز کردن همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن شب جمعه‌ها نخفتن،‌ به خدای راز گفتن ز وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن به خدا که هیچ کس را ، ثمر آنقدر نباشد که به روی ناامیدی در بسته باز کردن

+ بالاترین ارتفاع برای سقوط.. افتادن از چشمان مهدی فاطمه است..


[Designed By Ashoora.ir    مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]